Reklama

Reklama

Rosyjskie wojska przy ukraińskiej granicy. Waszyngton zaniepokojony

Stany Zjednoczone są coraz bardziej zaniepokojone rosyjskimi oddziałami grupującymi się w pobliżu granicy z Ukrainą - oświadczyła podczas konferencji prasowej rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Wskazała, że Waszyngton omawia sytuację w regionie ze swoimi sojusznikami.

- Rosja ma obecnie najwięcej żołnierzy na granicy z Ukrainą od 2014 roku - odnotowała na konferencji prasowej Psaki. Dodała, że Stany Zjednoczone są "coraz bardziej zaniepokojone" ostatnimi działaniami Rosji na tym obszarze.

Rzeczniczka Białego Domu podkreśliła, że Stany Zjednoczone omawiają rozwój sytuacji w regionie ze swoimi sojusznikami w NATO.

Biden rozmawiał z Zełenskim

Na początku kwietnia prezydent USA Joe Biden rozmawiał telefonicznie z ukraińskim przywódcą Wołodymyrem Zełenskim, zapewniając go o "niezachwianym wsparciu" USA dla suwerenności i terytorialnej integralności Ukrainy.

Reklama

W Donbasie, gdzie w lipcu 2020 roku weszło w życie zawieszenie broni, obserwowana jest eskalacja konfliktu. Według strony ukraińskiej Rosja zwiększa liczebność swych wojsk przy granicy z Ukrainą.

Czytaj też: Bloomberg: Wojna chińsko-tajwańska może zacząć się szybciej, niż się wydaje

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje