Reklama

Reklama

Rosyjskie samoloty naruszyły powietrzną strefę Korei Płd. Poderwano myśliwce

Rosyjskie samoloty wojskowe wleciały bez uprzedzenia w strefę identyfikacji obrony powietrznej Korei Południowej - poinformowało kolegium szefów sztabów armii południowokoreańskiej. Do incydentu doszło we wtorek. W odpowiedzi na naruszenie strefy, podjęto decyzję o poderwaniu koreańskich myśliwców.

Kolegium szefów sztabów armii południowokoreańskiej przekazało, że we wtorek 23 sierpnia w strefę identyfikacji obrony powietrznej Korei Południowej wleciały rosyjskie samoloty. 

W komunikacie nie podano, ile rosyjskich samolotów wleciało do strefy ani jakie to były maszyny - przekazała agencja prasowa Yonhap. Zaznacza ona, że incydent przypadł na okres nasilonych napięć pomiędzy Seulem a Moskwą w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Korea Płd.: Nasze wojsko podjęło kroki taktyczne

"Odnośnie do wejścia rosyjskich samolotów wojskowych w strefę identyfikacji obrony powietrznej nasze wojsko podjęło kroki taktyczne, by przygotować się na możliwe wypadki" - napisano w komunikacie południowokoreańskiego sztabu.

Reklama

Jak przypomina agencja prasowa Yonhap, strefa identyfikacji obrony powietrznej nie jest narodową przestrzenią powietrzną i nie jest zdefiniowana przez żaden traktat międzynarodowy, ale władze Korei Południowej wymagają od wlatujących w nią samolotów, aby o tym informowały.

Reklama

Reklama

Reklama