Reklama

Reklama

Rosyjskie MSZ uderza w Waszczykowskiego. "Skrajnie prowokacyjna wypowiedź"

​Jako "nadzwyczaj niebezpieczną" i "skrajnie prowokacyjną" określiło w czwartek MSZ Federacji Rosyjskiej środową wypowiedź szefa polskiego MSZ Witolda Waszczykowskiego, w której ten opowiedział się za unieważnieniem porozumienia NATO-Rosja z 1997 roku.

O stanowisku MSZ FR poinformowała jego rzeczniczka Maria Zacharowa na swoim cotygodniowym briefingu w Moskwie.

"Chciałabym zwrócić uwagę na oświadczenie szefa MSZ Polski dotyczące dążenia do unieważnienia Aktu Stanowiącego NATO-Rosja, przyjętego w 1997 roku. Uważamy to oświadczenie za nadzwyczaj niebezpieczne i skrajnie prowokacyjne" - oznajmiła Zacharowa, którą przytoczyła rządowa agencja TASS.

W środowym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Waszczykowski ocenił, że akt ten był porozumieniem politycznym. "To było porozumienie o charakterze politycznym, niezobowiązujące prawnie, podjęte w innych realiach międzynarodowych" - powiedział.

Reklama

Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że Polska domaga się "wyrównania poziomu bezpieczeństwa". "Niemcy uważają, że będzie to konfrontacyjne zachowanie wobec Rosji. To pytamy: o czyj komfort dbacie bardziej? Państwa, które jest w sojuszu z wami, w UE i NATO, czy państwa, które jest poza i prowadzi już trzecią wojnę: z Gruzją, Ukrainą i teraz w Syrii?" - wyjaśnił. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy