Reklama

Rosyjskie media: Nawalny będzie odbywał wyrok w obwodzie włodzimierskim

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny będzie odbywał wyrok pozbawienia wolności w kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim, w centrum europejskiej części Rosji - poinformował w sobotę portal Jarnowosti, powołując się źródła w służbach więziennych. Niezależny portal Mediazona przekazał, że w piątek Nawalny był już w tym regionie i że jest przewożony do kolonii karnej nr 2.

Według doniesień tego portalu Nawalny trafi do kolonii karnej nr 2 w mieście Pokrow w obwodzie włodzimierskim. Obecnie przebywa w areszcie śledczym w miejscowości Kolczugino.

Wciąż brak oficjalnych informacji

W piątek pojawiły się informacje, że Nawalny został wysłany do kolonii karnej w obwodzie moskiewskim, ale potem te doniesienia zdementowano.

O obwodzie włodzimierskim poinformował w sobotę także niezależny portal Mediazona. Źródła portalu przekazały, że w piątek Nawalny był już w tym regionie i że jest przewożony do kolonii karnej nr 2.

Jednak przedstawiciele tej kolonii karnej powiedzieli agencji RIA Nowosti, że nie mają informacji o skierowaniu do niej Nawalnego. Podkreślili też, że nie rozpowszechniają danych o osobach skazanych.

Reklama

Wciąż brak oficjalnych informacji na temat miejsca pobytu opozycjonisty. Wiadomo jedynie, że został wywieziony w ostatnich dniach z aresztu śledczego w Moskwie i jest przewożony do miejsca, gdzie ma odbyć wyrok pozbawienia wolności.

Nawalny w kolonii karnej

Moskiewski Sąd Miejski odrzucił 20 lutego apelację złożoną przez obrońców Nawalnego od decyzji sądu niższej instancji o "odwieszeniu" kary więzienia z 2014 roku za rzekome malwersacje finansowe. Nawalny powinien spędzić w kolonii karnej około 2,5 roku. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy