Reklama

Reklama

Rosyjskie media mało uwagi poświęciły Dudzie

Rosyjskie media niewiele uwagi poświęciły inauguracji prezydentury Andrzeja Dudy. Najważniejsze dzienniki odnotowały wczoraj na swoich stronach internetowych, że Polska ma nowego prezydenta.

"Rossijskaja Gazieta" cytując na stronach internetowych Andrzeja Dudę zwróciła uwagę na jego ocenę obecnej polityki zagranicznej podkreślając, że chce dokonać korekt, ale odżegnuje się od rewolucji.
Krótkie informacje o inauguracji prezydenta RP nadały rosyjskie stacje telewizyjne. Natomiast rozgłośnia "Echo Moskwy" przypomniała opinie rosyjskich komentatorów, którzy nie przewidują znaczących zmian w stosunkach dwustronnych. W ich ocenie, Andrzej Duda będzie dość ostrożnie podchodził do kontaktów z Rosją, ale za to ostrzej niż jego poprzednik, zareaguje na wydarzenia na Ukrainie.
Większość rosyjskich mediów skoncentrowała się na słowach polskiego prezydenta, odnoszących się do obecności wojsk NATO w Europie Środkowo - Wschodniej. Cytowano fragmenty wystąpienia, w których Andrzej Duda wskazywał na konieczność zwiększenia bezpieczeństwa Polski i jej sąsiadów właśnie poprzez obecność żołnierzy Sojuszu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama