Reklama

Reklama

Rosyjski opozycjonista skazany na areszt. Powodem internetowy post

Na 15 dni aresztu został skazany rosyjski opozycjonista Leonid Gozmam z powodu publikacji w internecie posta w 2013 roku. Jak pisze portal Mediazona, mężczyznę zatrzymano we wtorek, kiedy opuszczał areszt, gdzie trafił za porównanie Stalina do Hitlera.

Sąd w Moskwie aresztował polityka na podstawie artykułu dotyczącego zakazu publicznego utożsamiania ZSRR i nazistowskich Niemiec. 

Karę wymierzono za jego post w serwisie Live Journal z 2013 roku - podaje Mediazona. We wpisie Gozman stwierdził, że SMIERSZ, czyli sowiecki kontrwywiad wojskowy, nie był lepszy od SS i Gestapo.

Leonid Gozman uznany za "zagranicznego agenta". Był wielokrotnie zatrzymywany

Opozycjonista został zatrzymany we wtorek, kiedy opuszczał areszt, do którego trafił na podstawie tego samego artykułu. Pod koniec sierpnia sąd skazał Gozmana na 15 dni aresztu za porównanie we wpisie w mediach społecznościowych Stalina do Hitlera.

Reklama

Jak powiadomiła niezależna organizacja pozarządowa OWD-Info, Gozman to rosyjski działacz społeczny i polityczny. Od 2014 roku wypowiadał się przeciwko działaniom Kremla wobec Ukrainy. 

W maju został uznany za "zagranicznego agenta", ponadto w ostatnich miesiącach był kilkakrotnie zatrzymywany przez policję.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy