Reklama

Reklama

Rosyjski minister ostro krytykuje Polskę

Rosyjski minister kultury skrytykował Polskę w związku z niszczeniem pomników żołnierzy Armii Czerwonej. Informuje o tym agencja TASS, cytując wypowiedzi Władimira Medinskiego, który odwiedził dziś były obóz zagłady w Sobiborze. 27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

W opinii rosyjskiego polityka, to, co dzieje się z radzieckimi pomnikami w Polsce, przekracza wszelkie granice. 

"Pomniki stawia się po to, aby pamiętać" - powiedział Medinski. Minister kultury Rosji wyraził zdziwienie, że do niszczenia pomników dochodzi właśnie w Polsce, która - jak dodał - "w swojej narodowej idei zwraca szczególną uwagę na historię i zachowanie pamięci historycznej". 

Podkreślił też, że Rosja dba o wszystkie miejsca pamięci znajdujące się na jej terytorium i nie dopuszcza do żadnych aktów wandalizmu. W ocenie Władimira Medinskiego, kontakty między polskimi i rosyjskimi instytucjami kultury nie są najgorsze. Krytycznie jednak odniósł się do poprzednich władz Polski, które zrezygnowały z organizacji Roku Polskiego w Rosji. "To krótkowzroczna polityka, na której traci tylko polska kultura" - dodał rosyjski minister. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje