Reklama

Reklama

Rosyjski dziennikarz: Gorbaczow jest przerażony. Putin niszczy dzieło jego życia

Rosja pogrąża się w militarnej agresji i autorytaryzmie przez działania Władimira Putina. Michaił Gorbaczow ma być tym przerażony - przekazuje dziennikarz Aleksiej Wenediktow i bliski przyjaciel 91-letniego polityka. Ostatni przywódca ZSRR ma obawiać się, że Putin "zniszczy dzieło jego życia".

Aleksiej Wenediktow w wywiadzie dla rosyjskiego "Forbesa" przekazał obawy Gorbaczowa związane z ostatnimi działaniami prezydenta Rosji Władimira Putina - podaje Daily Mail. 

91-letni Gorbaczow nie cieszy się dobrym zdrowiem. - Przygląda się, jak jego spuścizna ulega całkowitej destrukcji - stwierdził rosyjski dziennikarz Aleksiej Wenediktow, który jest w kontakcie z politykiem.

Wenediktow: Michaił Gorbaczow jest zdenerwowany

- Reformy Gorbaczowa - polityczne, nie gospodarcze - zostały zniszczone - powiedział Wenediktow w rozmowie z "Forbesem". - Zero, popiół. Gdy Gorbaczow odchodził, w Europie było 4000 żołnierzy NATO. Cztery tysiące. Dzisiaj jest 40 000, a będzie 300 000 - podkreślił.

Reklama

Choć ostatni przywódca ZSRR nie wypowiadał się otwarcie na temat obecnej sytuacji, Wenediktow powiedział: - Mogę zapewnić, że jest zdenerwowany. Oczywiście rozumie, że [...] to było dzieło jego życia.

"To Gorbaczow zapewnił wolności"

- To Gorbaczow zapewnił wolności. Wszyscy zapomnieli, kto dał wolność Rosyjskiemu Kościołowi Prawosławnemu? Kto to był? Michaił Siergiejewicz Gorbaczow. Wolność prasy, pierwsza ustawa medialna, kto to zapewnił? Michaił Siergiejewicz Gorbaczow. Własność prywatna? Michaił Siergiejewicz Gorbaczow - stwierdził Wenediktow. 

Mówiąc te słowa, dziennikarz miał pokazać gest zniszczenia.

- Co zatem Gorbaczow mógłby teraz powiedzieć? - zapytał retorycznie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy