Reklama

Rosyjski biznesmen: Putin przygotowuje nas do wojny

Rosyjski biznesmen Jewgienij Cziczwarkin wezwał Rosjan do sprzeciwu wobec militarystycznej propagandy Władimira Putina. Na blogu prowadzonym na stronach radia Echo Moskwy napisał, że podsycana przez Kreml "pseudopatriotyczna histeria może rozlać się kolejnym morzem krwi".

Jewgienij Cziczwarkin związany jest z rosyjską opozycją. W 2008 roku uciekł z Rosji i przebywa na emigracji w Wielkiej Brytanii.  

W tekście zatytułowanym "Wynoście się ze swoją wojną" biznesmen porównał Związek Radziecki i współczesną Rosję do "organizacji typu więziennego". Według Jewgienija Cziczwarkina, Moskwa nie jest w stanie zaproponować swoim sąsiadom niczego, oprócz "oceanów krwi, dziesiątek milionów połamanych kości, życiorysów i absurdalnych strat". 

W dniu, w którym Rosjanie świętują Dzień Obrońcy Ojczyzny, rosyjski biznesmen wezwał rodaków, aby sprzeciwiali się militarystycznej propagandzie Kremla. 

Reklama

"Szczególnie teraz, gdy Putin przygotowuje nas do nowej wojny, ważne jest, aby się sprzeciwić oszustwu" - napisał Cziczwarkin. 

"Rosja nie ma wrogów, wrogów ma antyludzki reżim Putina" - dodał rosyjski biznesmen. 

Na koniec zaapelował do rodziców, aby nie pozwalali dzieciom chodzić w mundurach i uczestniczyć w organizowanych przez państwo militarystycznych przedsięwzięciach.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy