Rosyjski ambasador zachwycony Słowacją. "Dostrzegają wszystkie strony"
Wraz z nadejściem gabinetu Roberta Ficy rusofobia zniknęła z polityki rządowej - twierdzi ambasador Rosji na Słowacji Igor Bratczikow. Rosyjski dyplomata wyraził zadowolenie z polityki władz w Bratysławie, jednocześnie krytykując partie opozycyjne oraz sugerując zaangażowanie Ukrainy w próbę destabilizacji kraju.

Rosyjski ambasador na Słowacji komentował bieżące relacje na linii Moskwa - Bratysława w rozmowie z rosyjską, propagandową agencją RIA Nowosti. Zdaniem Igora Bratczikowa w ostatnich miesiącach widać znaczącą poprawę w politycznych kontaktach, pomimo wewnętrznych i zewnętrznych czynników, które mają powodować destabilizację władzy Roberta Ficy.
Rosyjski ambasador zachwycony Słowacją
- Wraz z nadejściem gabinetu Roberta Ficy rusofobia zniknęła z polityki rządowej. Szanujemy fakt, że obecne władze starają się bronić interesów narodowych i dostrzegają wszystkie cztery strony świata - stwierdził.
- Niestety, nie można tego samego powiedzieć o politykach opozycji i mediach. Główne środki masowego przekazu na Słowacji należą do kapitału zagranicznego i aktywnie uczestniczą w kampanii antyrosyjskiej - dodał.
W dalszej części wywiadu Igor Bratczikow zasugerował, że na Słowacji aktywnie działają także ukraińscy agenci, których celem jest doprowadzenie do upadku rządu.
- Nie ma powodu wątpić w informacje otrzymane przez słowacki rząd na podstawie danych wywiadowczych o zagranicznym zaangażowaniu w ten proces, a w szczególności o roli Głównego Zarządu Wywiadowczego Ukrainy i tych, którzy faktycznie dowodzą tą strukturą. Chciałbym wierzyć, że naród słowacki nie pozwoli sobą manipulować - podkreślił, dodając, że "przy wsparciu zza granicy" doprowadzono do zamachu na premiera Ficę.
Wojna w Ukrainie. Ambasador Rosji o "Słowackiej platformie"
W rozmowie z RIA Nowosti Igor Bratczikow zapytany został także o ewentualny udział Słowacji w rozmowach pokojowych, które mogłyby zakończyć konflikt zbrojny w Ukrainie.
Według rosyjskiego dyplomaty, jest to dobre miejsce do organizacji takich negocjacji.
- "Słowacka platforma", biorąc pod uwagę stanowisko dzisiejszej Bratysławy, jest dla nas akceptowalną opcją organizacji negocjacji, jeśli do nich dojdzie - przekonywał.
------
Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!