Reklama

Reklama

Rosyjska "lista śmierci": Służby zalecają reporterce wyjazd

Rosyjskie służby rekomendowały opozycyjnej dziennikarce wyjazd z Rosji. Jak napisał "Kommiersant", chodzi o prezenterkę związaną z telewizją "Deszcz" Ksenię Sobczak. Jej tymczasowa emigracja miałaby być związana z funkcjonowaniem tak zwanej "listy śmierci".

Już w ubiegłym tygodniu rozgłośnia "Echo Moskwy" poinformowała o istnieniu takiego dokumentu. To spis nazwisk osób, które ktoś postanowił zlikwidować. Na tej liście miał być m.in. zamordowany 27 lutego opozycjonista Borys Niemcow.

Według dziennika "Kommiersant", na "liście śmierci" znalazło się także nazwisko Kseni Sobczak, która oświadczyła publicznie, że będzie musiała dla własnego bezpieczeństwa wynająć ochronę.

"Kommiersant" stwierdził, że Sobczak spotkała się z przedstawicielami służb specjalnych, a ci rekomendowali jej wyjazd z kraju.

"To mocno przesadzone informacje" - napisała dziennikarka na swoim blogu.

Jednocześnie "Nowaja Gazieta" zasugerowała, że na "liście śmierci" oprócz Niemcowa i Sobczak są: szef "Echa Moskwy" Aleksiej Wieniediktow i były więzień polityczny Michaił Chodorokowski.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy