Reklama

Reklama

Rosjanka wskoczyła do rzeki i utonęła. Zdarzeniu przyglądały się jej dzieci

W Rosji podczas rytualnej kąpieli w lodowatej rzece, zorganizowanej z okazji święta Chrztu Pańskiego, 40-letnia kobieta zniknęła pod wodą i utonęła. Po zanurzeniu się do prowizorycznej chrzcielnicy, Rosjankę prawdopodobnie porwał silny nurt. Całe zdarzenie miało miejsce na oczach jej dzieci.

Do zdarzenia doszło wieczorem 19 stycznia w obwodzie leningradzkim na północnym zachodzie Rosji. 40-letnia kobieta w stroju kąpielowym zrobiła znak krzyża i wskoczyła do wykutej w lodzie prowizorycznej chrzcielnicy

40-latka brała udział w rytualnej kąpieli, które są organizowane w Rosji z okazji święta Chrztu Pańskiego, zwanego inaczej Świętem Jordanu. Trzykrotne zanurzenie się w wodzie zgodnie ze zwyczajem oznacza oczyszczenie się z grzechów.

Ponieważ kobieta zniknęła pod wodą, na ratunek pospieszyli jej inni uczestnicy obrzędu. Ich starania nie przyniosły jednak rezultatu. Świadkami całej sytuacji były dzieci kobiety, które przerażone stały obok przerębli.

Reklama

Rosja. "Kobietę porwał silny prąd rzeki"

Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Mimo, że w akcję zaangażowano nurków ciała kobiety nie udało się odnaleźć. Według miejscowych mediów kobieta została porwana przez silny prąd rzeki. 

Służby zwracają natomiast uwagę, że prowizoryczna chrzcielnica przygotowana na rzece Oriedież, nie była prawidłowo zabezpieczona. 

Na temat dramatu wypowiedzieli się również duchowni. Przypomnieli, że rytuał powinien być traktowany z rozsądkiem i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa.

- Kąpiel w tym miejscu nie była uzgodniona z władzami i kościołem. W tym samym czasie, w pobliżu tego miejsca, znajdowała się oficjalna chrzcielnica, którą zabezpieczała policja i karetka pogotowia - przekazał miejscowy ksiądz Aleksander Asonow.

Więcej przeczytasz na polsatnews.pl


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy