Reklama

Reklama

​Rosja: Zmarł pisarz Władimir Wojnowicz

Wybitny rosyjski pisarz Władimir Wojnowicz zmarł w wieku 85 lat - poinformowali jego bliscy w nocy z piątku na sobotę. Jego najbardziej znanym dziełem była powieść "Życie i niezwykłe przygody żołnierza Iwana Czonkina", a także antyutopia "Moskwa 2042".

Za swoją działalność literacką Wojnowicz został wykluczony ze Związku Pisarzy ZSRR, a w 1980 roku pozbawiony obywatelstwa. Mieszkał na emigracji na Zachodzie, obywatelstwo przywrócono mu dopiero w 1990 roku. W Polsce książki Wojnowicza ukazywały się w latach 80. XX wieku w drugim obiegu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama