Reklama

Rosja zawiesi od 1 listopada działalność swej misji przy NATO i biura Sojuszu w Moskwie

Rosja od 1 listopada zawiesi działalność swojego przedstawicielstwa przy Sojuszu Północnoatlantyckim - zapowiedział w poniedziałek Siergiej Ławrow. Szef rosyjskiego MSZ dodał, że nie będzie działać również biuro informacyjne NATO w Moskwie.

- W wyniku celowych kroków NATO praktycznie nie mamy należytych warunków do elementarnej działalności dyplomatycznej. W odpowiedzi na działania NATO wstrzymujemy pracę naszego stałego przedstawicielstwa przy NATO, w tym pracę naszego głównego przedstawiciela wojskowego - powiedział szef MSZ Rosji. Jak dodał, nastąpi to "zapewne od 1 listopada", ale może zająć "jeszcze kilka dni".

- Po drugie, wstrzymujemy działalność wojskowej misji łącznikowej NATO w Moskwie. Akredytacja jej pracowników zostaje anulowana od 1 listopada br. - poinformował Ławrow.

Ponadto - według jego słów - "zakończona zostaje działalność biura informacyjnego NATO w Moskwie, które było ustanowione przy ambasadzie Belgii".

Reklama

"Moskwa nie będzie udawać"

Rosyjski minister oświadczył, że jeśli NATO "będzie miało jakąś pilną sprawę", to może skontaktować się z Moskwą poprzez ambasadora Rosji w Belgii.

Ławrow oznajmił, że Moskwa nie będzie udawać, że w najbliższej perspektywie możliwe są jakieś zmiany w relacjach z NATO.

O możliwości zawieszenia działalności placówek pisały wcześniej media w Rosji. Oceniały, że Moskwa może odpowiedzieć w ten sposób na niedawne wydalenie przez NATO jej ośmiu dyplomatów.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy