Reklama

Reklama

Rosja: Zatrzymania wśród współpracowników Aleksieja Nawalnego

Przed zapowiedzianymi w Rosji protestami w obronie Aleksieja Nawalnego umundurowani funkcjonariusze wyciągnęli Lubow Sobol z taksówki i wywieźli w nieznanym kierunku - poinformował na Twitterze jej prawnik Władimir Woronin. Policja zjawiła się także w domu rzeczniczki Nawalnego Kiry Jarmysz.

Woronin napisał na Twitterze, że Sobol, która jest prawniczką w założonej przez Nawalnego Fundacji Walki z Korupcją (FBK), została zatrzymana przy stacji metra. Policjanci kazali jej wyjść z taksówki. Nie jest jasne, dokąd Sobol została zabrana.

Jak poinformowała agencja Reutera, policja zjawiła się także u Kiry Jarmysz. Rzeczniczka Aleksieja Nawalnego została zatrzymana przy wejściu do swojego domu, gdy wracała ze sklepu. Informację potwierdziła na Twitterze jej prawniczka Weronika Poljakowa. 

Dzień przed zapowiedzianymi demonstracjami w różnych miastach Rosji doszło do zatrzymań zwolenników Nawalnego i aktywistów. Doniesienia o zatrzymaniach i rewizjach napływają z Petersburga, Niżnego Nowogrodu, Rostowa nad Donem, Syktywkaru.

Reklama

Zatrzymania w całym kraju

Według portalu OWD-Info, monitorującego zatrzymania w Rosji, ogółem przed środowymi protestami policja przeprowadziła zatrzymania w około 20 miastach. W większości powodem stały się komentarze w mediach społecznościowych, związane z demonstracją w obronie Nawalnego. Ich autorom władze zarzucają naruszenie przepisów o zgromadzeniach.

Protesty, które mają się odbyć w środę, nie uzyskały zezwoleń władz lokalnych.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama