Reklama

Rosja. Władimir Putin: Prawa i wolności Rosjan powinny być nienaruszalne

Władimir Putin w przemówieniu na wszechrosyjskim zjeździe sędziów oświadczył, że prawa i wolności Rosjan powinny być nienaruszalne - przekazał prokremlowski portal RT. - Nigdy nie powinniśmy o tym zapominać - mówił we wtorek.

 - Wyzwania, zagrożenia, przed którymi stał i przed którymi stoi dziś kraj, nie mogą stanowić usprawiedliwienia dla powierzchownego lub oskarżycielskiego podejścia w postępowaniu sądowym, dochodzeniowym i innym postępowaniu procesowym - przekazał Władimir Putin. 

- Prawa i wolności naszych obywateli są gwarantowane przez konstytucję. Są nienaruszalne. Nigdy nie powinniśmy o tym zapominać - mówił.

Rosja. Władimir Putin zwrócił się do sędziów

Putin wezwał, by sędziowie nie zapominali o prawach gwarantowanych przez konstytucję. Dodał również, że niezbędne było powołanie 16 nowych sądów apelacyjnych i kasacyjnych o wspólnej jurysdykcji. 

Podczas przemówienia Putin zaznaczył, że aktualizacja przepisów dotyczących zabezpieczenia działalności sędziów pokoju była kluczowym krokiem w rozwoju sądownictwa na terenie Rosji. 

Według rosyjskich mediów, jednym z tematów poruszanych we wtorek podczas spotkania, w którym uczestniczy Putin ma być "dyskryminacja czynów, które nie stanowią szczególnego zagrożenia publicznego". 

W 2022 roku przypada stulecie Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy