Reklama

Reklama

Rosja wezwała ambasadora Norwegii

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało ambasadora Norwegii w związku z zatrzymaniem Rosjanina na lotnisku w Oslo. Jest on podejrzany o szpiegostwo. MSZ przekazało w oświadczeniu, że Rosja domaga się natychmiastowego odwołania "absurdalnych" zarzutów i uwolnienia zatrzymanego.

Do zatrzymania doszło wczoraj. Według norweskich funkcjonariuszy Rosjanin dopuścił się szpiegostwa podczas międzynarodowego seminarium w parlamencie Norwegii. Grozi mu kara trzech lat więzienia.

Rosyjski ambasador w Norwegii Teimuraz Ramiszwili skrytykował zatrzymanie 51-latka. Stwierdził, że odbyło się ono "pod niedorzecznym pretekstem". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy