Reklama

Reklama

Rosja: Wandale zniszczyli figurę Chrystusa

W rosyjskim mieście Togliatti (d.Stawropol nad Wołgą) wandale oderwali głowę figury Chrystusa z krzyża na terenie katolickiej parafii Matki Bożej Fatimskiej - podała w poniedziałek agencja RIA-Nowosti. Według mediów sprawcami była grupa młodzieży.

Do incydentu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek koło świątyni znajdującej się przy ul. Rewolucyjnej. Wandale oderwali głowę figury Chrystusa na krzyżu i porzucili ją kilkadziesiąt metrów dalej. Sam drewniany krzyż nie został uszkodzony.

Rządowy dziennik "Rossijskaja Gazieta" podał na stronie internetowej, że według MSW obwodu samarskiego pracownik ochrony widział, jak pod krzyż podchodzi grupa młodzieży - około ośmiu osób w wieku 16 lat i więcej. Ochroniarz ruszył w ich kierunku, ale wówczas młodzi ludzie już odeszli. Zniszczenia zobaczyła dopiero rano jedna z parafianek.

Reklama

Figury nie można naprawić i konieczne będzie zamówienie nowej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy