Reklama

Reklama

Rosja: W Kraju Chabarowskim rozbił się samolot. Zginęły cztery osoby

W katastrofie samolotu Piper L-4H, do jakiej doszło w sobotę w pobliżu wsi Lesnoje w Kraju Charbarowskim zginęły łącznie cztery osoby - podały władze regionalne. Samolot należał do miejscowego biznesmena Ilji Karabuta, który również zginął.

Mężczyzna - jak podaje agencja TASS - był prezesem sieci hurtowni "MSK DW" oferujących sprzęt medyczny.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu czasu lokalnego. Początkowo informowano, że na pokładzie maszyny znajdowały się trzy osoby, które zginęły na miejscu. Agencja TASS podała jednak później, że pod wrakiem samolotu znaleziono jeszcze ciało czwartej osoby.

Samolot wypełniał zadania szkoleniowo-treningowe - pisze TASS. Rozbił się ok. 60 km od lotniska Kalinka pod Chabarowskiem, skąd wystartował. Po upadku na ziemię samolot stanął w płomieniach.

Reklama

Możliwe przyczyny katastrofy

Przyczyna katastrofy nie jest na razie znana. Na miejscu znajduje się ekipa ratownicza i prokuratura, która ogłosiła wszczęcie śledztwa.

Wśród możliwych przyczyn katastrofy wskazuje się błąd pilota i/lub niesprawność techniczną samolotu. Obie wersje będą sprawdzane - poinformowały chabarowskie struktury ministerstwa ds. obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych.

To był lot komercyjny

Tożsamość wszystkich ofiar nie została podana do publicznej wiadomości, bo proces identyfikacji nie został jeszcze zakończony. Władze regionalne zaznaczyły w wydanym w sobotę oświadczeniu, że wyposażony w lekki silnik samolot Piper L-4H wykonywał lot komercyjny.

Przed rokiem, 27 kwietnia 2019 r., w pobliżu lotniska Kalinka pod Chabarowskiem rozbił się samolot Jak-18. Znajdujący się na jego pokładzie dwaj mieszkańcy Chabarowska zginęli na miejscu.#POMAGAMINTERIA

Emaus to wspólnota ludzi doświadczonych przez los. Niektórzy byli bezrobotni, inni stracili domy. Założyli wspólnotę, by razem pracować na godne życie. W czasach pandemii mają z tym jednak problemy. Pomóż im zarobić na swoje utrzymanie.

Sprawdź szczegóły >>

W ramach akcji naszego portalu #POMAGAMINTERIA łączymy tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy mogą jej udzielić. Znasz inicjatywę, która potrzebuje wsparcia? Masz możliwość pomagać, a nie wiesz komu? Wejdź na pomagam.interia.pl i wprawiaj z nami dobro w ruch!


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy