Reklama

Reklama

Rosja: Ugaszono pożar Monasteru Nowodziewiczego

Strażacy ugasili pożar zabytkowego Monasteru Nowodziewiczego, położonego w pobliżu murów Kremla - poinformowała w nocy z niedzieli na poniedziałek agencja TASS, powołując się na rosyjskie władze.

- Ogień został całkowicie ugaszony - powiedział przedstawiciel ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Agencja Interfax podała natomiast, że ogień jest pod kontrolą. Poinformowała także, że życie 26 mniszek przebywających w klasztorze nie było zagrożone.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Według wstępnych ustaleń ogień pojawił się w górnej części dzwonnicy, która jest aktualnie poddawana renowacji. Z żywiołem walczyło ponad 110 strażaków, którym udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na inne części klasztoru. Akcję gaszenia utrudniał silny wiatr.

Reklama

Według rosyjskich ekspertów jest duża nadzieja, że pożar spowodował znacznie mniejsze straty niż się obawiano. Prawdopodobnie zniszczone zostały przede wszystkim rusztowania budowlane.

Monaster Nowodziewiczy wybudowano w pierwszej połowie XVI wieku.

W 2004 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na położonym przy monasterze cmentarzu pochowani są m.in. Borys Jelcyn, Nikita Chruszczow, Antoni Czechow.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy