Reklama

Reklama

Rosja: Udaremniono zamach terrorystyczny

W Krasnojarsku na Syberii udaremniono zamach terrorystyczny. Jak informują rosyjskie agencje, Federalna Służba Bezpieczeństwa zatrzymała grupę obywateli byłych azjatyckich republik ZSRR. To już druga taka akcja w ciągu kilku ostatnich dni.

Jak twierdzą funkcjonariusze rosyjskich służb, organizacje terrorystyczne planowały przeprowadzenie serii ataków 9 maja, w trakcie obchodów Dnia Zwycięstwa.

Z komunikatu FSB wynika, że w mieszkaniu zatrzymanych osób znaleziono niebezpieczne przedmioty. Miały posłużyć do przeprowadzenia zamachu na środki transportu publicznego. Służba bezpieczeństwa nie podaje ani szczegółów zatrzymania, ani personaliów podejrzanych.

Dwa dni wcześniej funkcjonariusze FSB zatrzymali podobną grupę w Moskwie. Aresztowano czterech mężczyzn. W jednym z wynajmowanych przez nich mieszkań znaleziono trotyl, granaty i karabiny maszynowe z amunicją. Z zeznań jednego z zatrzymanych wynika, że należą oni do organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie. Zlecenie zorganizowania zamachów dostali od szefów przebywających w Turcji i Syrii. Zaatakować mieli, gdy 9 maja na ulice stolicy wyjdą tysiące uczestników akcji "Nieśmiertelny pułk".

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy