Reklama

Rosja: Trzy ofiary śmiertelne wybuchu gazociągu

Trzy osoby zmarły wskutek wtorkowego wybuchu w gazociągu Urengoj-Pomary-Użhorod w Rosji. Eksplozja nastąpiła na terytorium Republiki Czuwaszji położonej w europejskiej części Federacji Rosyjskiej - podał Reuters. Gazprom zapewnia o ciągłości dostaw.

Lokalny oddział Gazpromu w Czuwaszji poinformował, że pomimo uszkodzenia gazociągu Urengoj-Pomary-Użhorod, dostawy gazu są realizowane w pełnym zakresie poprzez równoległe gazociągi. Natomiast lokalne władze powiadomiły o śmierci trzech osób - napisał Reuters.

Rosja. Eksplozja gazociągu. Są ofiary

Wcześniej informowano, że wybuch gazociągu niedaleko wsi Kalinino w rejonie (odpowiednik powiatu - red.) wurnarskim w Republice Czuwaszji nikt nie zginął, a wybuch spowoduje wstrzymanie dostaw gazu do Europy.

Rosyjski gaz wciąż dociera do Europy pomimo sankcji gospodarczych nałożonych na Rosję z powodu rosyjskiej napaści zbrojnej na Ukrainę - przypomniał Reuters. 

Reklama

Gaz do Europy Zachodniej

Zbudowany w latach 80. ubiegłego wieku gazociąg Urengoj-Pomary-Użhorod transportuje rosyjski gaz do Europy Zachodniej.

Na teren Ukrainy gaz przepływa przez najważniejszy ukraiński gazowy punkt odbioru w miejscowości granicznej Sudzha w północno-wschodniej części kraju.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Gazprom | gazociąg

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy