Reklama

Rosja: Szczyt na temat Syrii

W Soczi spotkają się dziś prezydenci Rosji, Turcji i Iranu. Rozmowy zainicjowane przez Władimira Putina mają dotyczyć sytuacji w Syrii oraz dwustronnych kontaktów Moskwy z Ankarą i Teheranem.

Rosyjskie media nie wykluczają, że Władimir Putin, Recep Tayyip Erdogan i Hasan Rowhani pojawią się na rozpoczynającym się w Soczi Rosyjskim Forum Inwestycyjnym.

Służby prasowe Kremla zwracają uwagę na trzy kwestie związane z uregulowaniem syryjskiego konfliktu: formowanie komisji konstytucyjnej, sytuację Kurdów i ludności cywilnej w prowincji Idlib.

Rosyjskie media podkreślają, że prezydenci Rosji, Turcji i Iranu będą również dyskutować o tym, jak zmieni się sytuacja w Syrii po opuszczeniu tego regionu przez wojska Stanów Zjednoczonych. Rosja wprowadziła swoje wojska do Syrii w 2015 roku. Od tamtej pory militarnie i politycznie wspiera syryjskiego dyktatora Baszara al-Asada. Rosyjskie lotnictwo od prawie czterech lat regularnie bombarduje nie tylko pozycje ugrupowań terrorystycznych, ale również antyasadowskiej opozycji.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama