Reklama

Reklama

Rosja: Stan zdrowia rannych w eksplozji

Stan ciężko rannej osoby w eksplozji w sobotę w fabryce materiałów wybuchowych w Dzierżyńsku w europejskiej części Rosji poprawia się - poinformowały w niedzielę władze miasta. W sumie wskutek eksplozji ucierpiało 89 osób.

"Obecnie w szpitalu znajduje się 16 osób. Jedna z nich jest w ciężkim stanie  i nastąpiła u niej poprawa. 13 osób jest w stanie umiarkowanym, a dwie inne są w stanie zadowalającym" - podano w oświadczeniu.

W niedzielę poinformowano, że łącznie w wybuchach ucierpiało 89 osób, którym udzielono pomocy w szpitalach. 44 osoby to pracownicy fabryki, a 45 - mieszkańcy okolicznych domów.

Do serii eksplozji doszło w sobotę przed południem w hali zakładów materiałów wybuchowych Kristałł, gdzie produkowany jest trotyl. W wyniku wybuchów na terenie zakładów doszło do pożaru, który ugaszono. Eksplozje uszkodziły budynki na terenie fabryki i domy mieszkalne w promieniu trzech kilometrów. 

Reklama

Według mediów za wstępną przyczynę wypadku uznaje się zakłócenie procesu produkcyjnego i naruszenie zasad bezpieczeństwa. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy