Reklama

Reklama

Rosja sprzeda Iranowi system przeciwlotniczy

​Rosja sprzeda Iranowi system obrony przeciwlotniczej S-300. Koncern zbrojeniowy Ałmaz Antej poinformował, że zostanie on dostarczony po zawarciu kontraktu.

Przedstawiciele firmy dodali, że rosyjskie władze zniosły restrykcje, dotyczące sprzedaży tego typu uzbrojenia. Pierwsza umowa na dostawę Iranowi systemu S-300 została zawarta kilka lat temu, ale w 2010 roku Rosja wstrzymała jej realizację pod naciskiem Zachodu. W kwietniu prezydent Władimir Putin podpisał dekret umożliwiający transakcję. 

Rakietowy system obrony przeciwlotniczej S-300 składa się z radarów i wyrzutni rakiet. Może zwalczać samoloty, pociski manewrujące i pociski balistyczne. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy