Reklama

Reklama

Rosja: Pożar w centrum Irkucka. Płonie zabytkowy budynek

W centrum Irkucka płonie zabytkowy budynek - podał lokalny portal irk.ru. Na miejscu z ogniem walczy około 40 strażaków. Agencja NEXTA opublikowała nagranie.

Jak podają lokalne media pożar wybuchł w nieużywanym budynku, który znajdował się za zabytkowym irkuckim Teatrem Młodego Widza. Następnie ogień przeniósł się na budynek teatru. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z pożaru. 

Przyczyna wybuchu ognia będzie znana po zakończeniu śledztwa. Według informacji irk.ru strażacy robią wszystko, aby pożar nie rozprzestrzenił się.

Gubernator obwodu irkuckiego Igor Kobzew poinformował na swoim kanale telegramowym, że obszar pożaru wynosi 800 metrów kwadratowych, ewakuowano 50 osób. Ogłoszono mobilizację strażaków z garnizonu irkuckiego.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy