Reklama

Rosja: Pożar w centrum handlowym. Wzrosła liczba ofiar

Do 48 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru w centrum handlowo-rozrywkowym w Kemerowie w Rosji - podała w poniedziałek agencja RIA-Nowosti, powołując się na służby ratownicze. W niedzielę wieczorem informowano o 37 zabitych, w tym dziewięciorgu dzieciach.

Przedstawiciel służb ratowniczych oznajmił, że ciała 48 osób znaleziono na terenie centrum handlowego Zimowa Wiśnia w Kemerowie na Syberii Zachodniej. Wśród ofiar śmiertelnych jest dziewięcioro dzieci, a 16 osób wciąż jest zaginionych - podała RIA-Nowosti.

W Kemerowie setki mieszkańców od rana w poniedziałek zgłosiły się już, by oddać krew dla osób poszkodowanych w wyniku pożaru.

W budynku zawaliły się dwie z trzech sal kinowych i wciąż trwają prace przy usuwaniu zawalonej konstrukcji. Do rana w poniedziałek zasadniczo udało się ugasić pożar, ale nadal dogaszane są tlące się elementy konstrukcji budynku. Walka z płomieniami zajęła wiele godzin; strażacy kilkakrotnie informowali o opanowaniu pożaru, ale potem znajdowano jego nowe ogniska.

Reklama

Media relacjonują, że z kilkudziesięcioma osobami wciąż nie mogą skontaktować się ich bliscy. W niedzielę wieczorem doniesienia z Kemerowa mówiły o 37 zabitych i 64 zaginionych osobach.

Wszczęto dochodzenie w sprawie pożaru; cztery osoby zostały już zatrzymane.

Ogień, który objął łącznie 1600 metrów kwadratowych budynku, wybuchł na ostatnim, trzecim piętrze centrum handlowego w niedzielę, ok. godz. 16 czasu lokalnego (godz. 11 w Polsce). Świadkowie twierdzą, że w budynku nie zadziałał alarm przeciwpożarowy.

Jest to jeden z najtragiczniejszych pożarów w Rosji w ostatnich latach. W 2007 roku w pożarze w Kraju Krasnodarskim zginęły 63 osoby. W 2009 roku w klubie nocnym w Permie w pożarze spowodowanym przez fajerwerki śmierć poniosły 153 osoby.

Z Moskwy Anna Wróbel

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy