Reklama

Reklama

Rosja: Ponad 1000 osób zatrzymano na demonstracjach przeciwko Putinowi

Łącznie ponad 1000 osób zatrzymała w sobotę policja w różnych miastach Rosji podczas odbywających się tam demonstracji zwołanych przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego. Ich uczestnicy protestowali m.in. przeciw kolejnej kadencji prezydenta Władimira Putina.

Liczbę zatrzymanych podała organizacja OWD-Info, monitorująca zatrzymania w Rosji. W Moskwie zatrzymano - według szacunków OWD Info - 475 osób, ponad 160 w Czelabińsku, a około 70 w Jakucku.

W Petersburgu zatrzymanych zostało ponad 50 uczestników demonstracji, nieco niższe są dane z Krasnodaru, a nieco wyższe - z Togliatti na Powołżu. Do zatrzymań doszło także w miastach Syberii - Krasnojarsku i Nowokuźniecku.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy