Reklama

Reklama

Rosja: Połączenie wideo z Aleksiejem Nawalnym. Polityk bardzo schudł

Krytyk Kremla, rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny bierze udział w posiedzeniu sądu poprzez łącze wideo. Dziennikarze nie mogą mu oficjalnie robić zdjęć, ale fotografia ekranów zdążyła już wyciec do internetu. Polityk wygląda na wychudzonego. Sąd rozpatruje właśnie apelację od wyroku w sprawie domniemanego zniesławienia weterana wojennego przez Nawalnego.

Ekranu, na którym widać Nawalnego w trakcie transmisji wideo, nie wolno fotografować - wyjaśnia niezależna telewizja Dożd. Opisuje ona, jak wygląda Nawalny: w okularach, chuda twarz, ogolony, ale włosy mu już odrosły, siedzi koło okna.

Na posiedzeniu sądu obecna jest żona polityka, Julia. Nawalny, rozmawiając z nią w trakcie rozprawy sądowej, powiedział, że waży 72 kilogramy i "wygląda jak szkielet". Relacjonował, że poprzedniego dnia zjadł cztery łyżki kaszy, a w czwartek będzie mógł zjeść sześć łyżek.

23 kwietnia Nawalny przerwał protest głodowy, który prowadził w zakładzie karnym od 31 marca.

Reklama

Zobacz także: Fundacje Aleksieja Nawalnego z ograniczoną działalnością. Decyzja moskiewskiego sądu

Rozprawa dotycząca zniesławienia

Sąd rozpatruje w czwartek apelację od wyroku z 20 lutego, gdy Nawalny został skazany na grzywnę w wysokości 850 tys. rubli (ponad 11,4 tys. USD). Sąd uznał, że opozycjonista dopuścił się zniesławienia kombatanta II wojny światowej Ignata Artiomienki.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy