Reklama

Reklama

Rosja planuje zbombardowanie Państwa Islamskiego

Rosja zamierza zbombardować pozycje terrorystów z samozwańczego Państwa Islamskiego. Według agencji Bloomberg, Moskwa liczy na wsparcie Stanów Zjednoczonych i NATO.

Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła, związane z przygotowaniem akcji, twierdzi, że Rosja nie zrezygnuje z bombardowania nawet, gdyby Waszyngton odmówił współpracy.
Ataki lotnicze miałyby zostać przeprowadzone na pozycje bojowników Państwa Islamskiego, zlokalizowane w Syrii.
Informatorzy przekonują, że Kreml już przygotował projekt ustawy, który ma trafić do Rady Federacji, aby izba wyższa rosyjskiego parlamentu wyraziła zgodę na wysłanie do Syrii dwóch tysięcy specjalistów wojskowych.
Na razie tego typu dokument nie został przesłany do parlamentu. W opinii agencji Bloomberg, Moskwa jest rozczarowana brakiem decyzji ze strony USA. Tymczasem Waszyngton jest gotów rozważyć propozycje wspólnych akcji z Rosją, ale wyklucza wspieranie reżimu Baszara al-Asada.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy