Reklama

Reklama

Rosja odpowiada na brak zaproszenia na pogrzeb królowej Elżbiety II

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Marija Zacharowa oburzyła się brakiem zaproszenia przedstawicieli Rosji na pogrzeb królowej Elżbiety II - przekazał serwis Ukraińska Prawda. MSZ Rosji oceniło decyzję Brytyjczyków jako "głęboko niemoralną".

W oficjalnym komentarzu, który pojawił się na stronie rosyjskiego ministerstwa przekazano, że MSZ Wielkiej Brytanii powiadomiło ambasadę Rosji w Londynie o powstrzymaniu się od wysyłania stronie rosyjskiej zaproszeń na uroczystości żałobne po śmierci królowej Elżbiety II.  

 

"Jako pretekst do takiego posunięcia Brytyjczycy podali trwającą specjalną operację wojskową Rosji na Ukrainie" - można przeczytać. MSZ Rosji uważa również, że Wielka Brytania wykorzystuje pogrzeb królowej "w celach geopolitycznych", co jest "głęboko niemoralne". 

Reklama

"To wyjątkowo bluźniercze w stosunku do pamięci Elżbiety II, która, jak wiadomo, służyła podczas II wojny światowej w szeregach Obrony Terytorialnej brytyjskich sił zbrojnych, które walczyły z nazistami i ich ukraińskimi zwolennikami Stepanem Banderą i Romanem Szuchewyczem. Teraz brytyjskie elity są po ich stronie" - napisano.  

Pogrzeb Elżbiety II. Wielka Brytania nie zaprosiła przedstawicieli Rosji  

Informacja o tym, że Wielka Brytania nie zaprosiła przedstawicieli trzech państw - Rosji, Białorusi oraz Mjanmy - do udziału w pogrzebie o charakterze państwowym królowej Elżbiety II pojawiła się we wtorek. 

Według agencji Reutera, przedstawiciele Rosji i Białorusi nie zostali zaproszeni z powodu agresji na UkrainęPogrzeb Elżbiety II będzie jednym z największych zgromadzeń dyplomatycznych od lat, może w nim wziąć udział około 500 zagranicznych dygnitarzy. Polskę reprezentować będzie prezydent Andrzej Duda. 

Reklama

Reklama

Reklama