Reklama

Reklama

Rosja: Odnaleziono zaginiony samolot

Odnaleziono pasażerski samolot An-28, z którym w piątek stracono łączność na Syberii - przekazało rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Wszystkie osoby, które były na pokładzie maszyny, przeżyły.

"Wszystkie osoby, które były w samolocie, żyją" - podał resort, cytowany przez agencję TASS.

Ministerstwo sprecyzowało, że na pokładzie było 19 osób, w tym dwoje dzieci i czworo członków załogi. Wcześniej agencja Interfax, powołując się na źródło, pisała o 13 osobach w samolocie.

Maszyna przeprowadziła tzw. twarde lądowanie w obwodzie tomskim. Media podały, że wcześniej stracono z nią łączność.

Samolot wykonywał rejs z miasta Kiedrowyj do Tomska. Jak pisze TASS, samolot zniknął z radarów wkrótce po starcie.

Reklama

Na razie nie poinformowano, co było przyczyną zdarzenia. Rozmówca agencji Interfax podkreślił, że samolot jest poważnie uszkodzony.

6 lipca doszło do katastrofy samolotu pasażerskiego An-26 w rejonie Kamczatki. Samolot rozbił się przy próbie lądowania. Zginęło 22 pasażerów, w tym dzieci i sześcioosobowa załoga. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama