Reklama

Rosja: Obywatelka Izraela i USA wyszła na wolność

Obywatelka Izraela i USA Naama Issahar, skazana w Rosji na 7,5 roku więzienia za przemyt narkotyków i ułaskawiona przez prezydenta Władimira Putina, została zwolniona z kolonii karnej - podała agencja Interfax, powołując się na Federalną Służbę Więzienną (FSIN).

Informację o zwolnieniu 26-letniej Issahar przekazano w czwartek rano. Nie jest jasne, kiedy kobieta opuściła kolonię karną w obwodzie moskiewskim. Według mediów nastąpiło to w nocy ze środy na czwartek. Dekret Putina o ułaskawieniu został opublikowany w środę wieczorem.

Media rosyjskie przypuszczają, że Issahar opuści Rosję wraz z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, który w czwartek spotka się z Putinem w Moskwie. Władze Izraela zabiegały o uwolnienie swej obywatelki.

Issachar została skazana 11 października 2019 roku po tym, jak w kwietniu znaleziono prawie 10 gramów marihuany w jej bagażu podczas tranzytu na lotnisku w Moskwie. Wyrok oprotestował izraelski resort spraw zagranicznych, uznając karę za surową i nieproporcjonalną.

Reklama

26-latka odrzuca zarzut przemytu narkotyków i podkreśla, że nie próbowała wjechać do Rosji podczas tranzytu do Izraela z Indii, a w czasie krótkiego pobytu na moskiewskim lotnisku nie miała dostępu do swojego bagażu.

Z Moskwy Anna Wróbel

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy