Reklama

Reklama

Rosja o wybuchu w Przewodowie: Incydent jest próbą wywołania starcia wojskowego

"Polski incydent jest próbą wywołania starcia wojskowego między NATO a Rosją" - stwierdził szef stałej misji Rosji przy ONZ Dmitrij Polanski, poinformowała rosyjska agencja TASS. Jednocześnie urzędnik przypomniał o pełniącej przez Rosję stałej misji przy ONZ - przekazał Reuters.

"Incydent w Polsce, wybuch w wiosce niedaleko granicy z Ukrainą, w wyniku którego zginęły dwie osoby, to próba sprowokowania bezpośredniego starcia między Rosją a NATO" - stwierdził szef stałej misji Rosji przy ONZ Dmitrij Polanski.

- Próbuje się sprowokować bezpośrednie starcie militarne między NATO a Rosją, ze wszystkimi konsekwencjami dla świata - oświadczył Polanski na Twitterze.

Rosyjski MON: Informacje są celową prowokacją

W środę do informacji o wybuchu w Przewodowie odniosło się Ministerstwo Obrony w Moskwie. "Informacje polskich mediów i urzędników o uderzeniu rosyjskich rakiet w Polskę są celową prowokacją mającą na celu eskalację sytuacji" - przekazało MON.

Reklama

Zdaniem rosyjskiego resortu "rosyjskimi środkami rażenia nie przeprowadzono żadnych ataków na cele w pobliżu ukraińsko-polskiej granicy państwowej". 

"Wrak (traktora - red.) opublikowany przez polskie media z miejsca zdarzenia we wsi Przewodów nie ma nic wspólnego z rosyjską bronią" - twierdzą rosyjskie władze w komunikacie opublikowanym na Telegramie.

Reklama

Reklama

Reklama