Reklama

Reklama

Rosja: Nawalny wrócił do kolonii karnej w Pokrowie

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został z powrotem przewieziony ze szpitala na terenie zakładu karnego we Włodzimierzu do kolonii karnej nr 2 w Pokrowie, gdzie wysłano go w celu odbywania wyroku za rzekome malwersacje finansowe.

Przedstawiciel służb więziennych, cytowany w poniedziałek przez agencję TASS, nie wyjaśnił, kiedy dokładnie Nawalnego przewieziono do Pokrowa.

Opozycjonista trafił do Pokrowa w obwodzie włodzimierskim w marcu. W tamtejszej kolonii karnej miał odbywać wyrok około 2,5 roku pozbawienia wolności. 31 marca Nawalny ogłosił głodówkę i w kwietniu trafił do szpitala na terenie innego zakładu karnego, znajdującego się we Włodzimierzu.

23 kwietnia Nawalny ogłosił, że przerywa protest. Podczas wychodzenia z głodówki miał być pod kontrolą lekarzy.

Reklama

W kolonii karnej w Pokrowie Nawalny został uznany za "więźnia skłonnego do ucieczki". Na drodze sądowej opozycjonista ubiegał się o wykreślenie go z tej kategorii więźniów, ale 2 czerwca sąd odrzucił jego skargę.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy