Reklama

Reklama

Rosja: Nauczycielka mówiła o wojnie w Ukrainie. Doniósł na nią uczeń

Nauczycielka angielskiego z Rosji została skazana na pięć lat pozbawienia wolności. Wszystko z powodu antywojennej wypowiedzi, którą nagrał jeden z uczniów kobiety, a następnie na nią doniósł.

45-letnią Irinę Gien oskarżono o "szerzenie nieprawdziwych informacji o armii rosyjskiej w oparciu o polityczną nienawiść". Zakazano jej również prowadzenia działalności pedagogicznej przez trzy lata.

Rosja. Nauczycielka skazana. Nagra ją uczeń

Wypowiedź kobiety nagrał jeden z ósmoklasistów i przekazał organom ścigania. Po 10 dniach wszczęto wobec nauczycielki sprawę karną.

Portal Mediazona przekazał, że opublikowano fragment wypowiedzi nauczycielki, gdy ta wyjaśnia uczniom, dlaczego nie mogą pojechać na zawody do Czech.

"Dopóki Rosja nie zacznie zachowywać się w cywilizowany sposób, to niedopuszczenie rosyjskich sportowców do zawodów  będzie trwało wiecznie. Chcieli dotrzeć do Kijowa i obalić rząd. To jest w rzeczywistości suwerenne państwo, istnieje suwerenny rząd. Mamy reżim totalitarny. Każdy sprzeciw jest uważany za przestępstwo myślowe" -miała powiedzieć na nagraniu nauczycielka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy