Reklama

Reklama

Rosja: Nastolatek zginął pod kołami pociągu. Ubezpieczyciel wystawił rachunek za naprawę maszyny

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rosji pociąg potrącił 15-latka. Nastolatek zginął na miejscu. Rosyjska państwowa firma ubezpieczeniowa Rosgosstrach wystawiła matce chłopca rachunek opiewający na 400 tys. rubli (5,7 tys. dolarów) za naprawę lokomotywy - podał portal Radia Swoboda.

Media poinformowały, że wypadek miał miejsce w 2019 roku na podmoskiewskiej stacji Powarowo. Uczeń przechodził przez tory i nie zauważył nadjeżdżającego pociągu osobowego Twer-Moskwa.

We wrześniu bieżącego roku matka zmarłego otrzymała roszczenie przedprocesowe z firmy ubezpieczeniowej, w którym napisano, że pociąg został poważnie uszkodzony w zderzeniu z jej dzieckiem, a firma zapłaciła za naprawę 400 972 rubli, którą musi ona zwrócić w ciągu 10 dni. Zagrożono, że jeśli nie zapłaci, firma odda sprawę do sądu i kwota ta może wzrosnąć o 25 proc. 

Reklama

Zapłaciła żądaną kwotę

Żądanie zapłaty ubezpieczyciel tłumaczył tym, że nastolatek naruszył przepisy regulujące przechodzenie przez tory kolejowe. Matka chłopca zapłaciła żądaną kwotę, lecz postanowiła oddać sprawę do sądu; jej adwokat szykuje pozew przeciwko ubezpieczycielowi. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy