Reklama

Reklama

Rosja: Michaił Gorbaczow w szpitalu. Ma zapalenie płuc

Jak poinformowały rosyjskie media, były przywódca Związku Radzieckiego przebywa w szpitalu w związku z zapaleniem płuc. Gorbaczow potwierdził ten fakt w rozmowie z jednym z dziennikarzy, podkreślając, że leczenie dobiega końca.

"Tak jest, ale zdrowieję. W zasadzie zakończyło się leczenie, teraz kilka dni odpoczynku i już" - powiedział Gorbaczow, pytany telefonicznie przez agencję RIA Nowosti o to, czy medialne doniesienia dotyczące jego hospitalizacji są prawdziwe.

Z kolei rozmówca agencji Interfax zapewnił, że lekarze nie odnotowują żadnych "kryzysów ani zaostrzeń", jeśli chodzi o jego stan zdrowia.

Na początku czerwca Gorbaczow poinformował, że przez "długi czas" był w szpitalu. W sierpniu redaktor naczelny niezależnego Echa Moskwy Aleksiej Wieniediktow powiedział, że były prezydent ZSRR przez ostatnie pół roku praktycznie "żyje w szpitalu". Dodał wtedy, że Gorbaczowowi ciężko jest chodzić z powodu różnych schorzeń.

Reklama

To nie pierwszy pobyt Gorbaczowa w szpitalu

Fundacja Gorbaczowa zdementowała wówczas informacje o złym samopoczuciu byłego przywódcy. Interfax przypomina, że Gorbaczow był też w szpitalu między innymi w 2014 r. z powodu choroby układu krążenia i stawów.

Gorbaczow, ostatni przywódca Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, prezydent ZSRR i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, jest postrzegany na świecie jako jeden z inicjatorów demokratycznych przemian w Europie Środkowej i Wschodniej oraz zakończenia zimnej wojny. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy