Reklama

Reklama

Rosja: Jesteśmy zaniepokojeni perspektywą większej obecności wojskowej USA w Polsce

​Moskwa jest zaniepokojona "perspektywą zwiększenia amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce" - oświadczyła w czwartek na cotygodniowym briefingu w MSZ Rosji jego rzeczniczka Maria Zacharowa. Powiedziała, że planowane jest "znaczące zwiększenie ogólnej liczebności żołnierzy USA w stosunku do rozlokowanych już 4,5 tys. ludzi". Następnie dodała: "Tworzona infrastruktura pozwoli na zwiększenie w krótkim czasie grupy wojsk amerykańskich w tym kraju do 20 tys. ludzi".

Zacharowa nie rozwinęła tego wątku. Zarzuciła natomiast NATO kontynuowanie ćwiczeń wojskowych w pobliżu granic Rosji. 

- Nawet na tle pandemii (koronawirusa) Sojusz (Północnoatlantycki) prowadzi ćwiczenia na wschodniej flance, w tym według scenariuszy konfrontacji z przeciwnikiem, którego określają oni jako równoważnego - powiedziała Zacharowa. Zaznaczyła, że NATO ma na myśli Rosję jako tego przeciwnika.

- Uważamy takie manewry za prowokacyjne, a w obecnych warunkach - za co najmniej krótkowzroczne - oświadczyła rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy