Reklama

Reklama

Rosja jest gotowa współpracować z koalicją, by zwalczać IS

Rosja jest gotowa koordynować swoje działania z kierowaną przez USA koalicją w Syrii w celu wyparcia Państwa Islamskiego (IS) z Ar-Rakki, uchodzącej za stolicę tzw. Państwa Islamskiego - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

"Jesteśmy gotowi, żeby koordynować nasze działania z Amerykanami, ponieważ Rakka leży we wschodniej Syrii i koalicja pod wodzą USA działa głównie tam" - powiedział Ławrow, cytowany w poniedziałek przez agencję Interfax.

"Być może nie jest tajemnicą, jeśli powiem, że na pewnym etapie Amerykanie zasugerowali "podział obowiązków": rosyjskie siły powietrzne powinny koncentrować się na wyzwoleniu Palmiry, a międzynarodowa koalicja przy rosyjskim wsparciu skupi się na wyzwoleniu Rakki" - dodał minister.

Kolejna runda rozmów pokojowych

W poniedziałek oczekiwana jest nowa runda rozmów pokojowych między przedstawicielami reżimu prezydenta Syrii Baszara al-Asada, a delegacją opozycji syryjskiej w sprawie uregulowania trwającego od 2011 roku konfliktu zbrojnego, który kosztował życie około 270 tys. osób.

Reklama

Niebezpośrednie negocjacje mają się toczyć pod auspicjami ONZ. Na godz. 10.00 zaplanowano konferencję prasową specjalnego wysłannika ONZ ds. Syrii Staffana de Mistury.

W samej Syrii obowiązuje od 27 lutego kruchy rozejm wynegocjowany przez USA i Rosję.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy