Reklama

Reklama

Rosja grozi zerwaniem stosunków dyplomatycznych z USA. Chodzi o sankcje

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow wskazał, że kolejny pakiet sankcji nałożony przez Stany Zjednoczone na Rosję będzie równoznaczny z zerwaniem stosunków dyplomatycznych między krajami. - Rosja nie chce wojny, ale nie pozwoli ignorować swoich interesów w sferze bezpieczeństwa - oświadczył i zapowiedział też kolejne spotkanie rosyjsko-amerykańskie.

- Jeśli to będzie zależeć od Federacji Rosyjskiej, to wojny z Ukrainą nie będzie. Nie chcemy wojen, ale też nie pozwolimy poważnie naruszać nasze interesy i je ignorować - powiedział.

- Nie wykluczam, że ktoś chciałby sprowokować działania wojenne wokół Ukrainy - dodał Ławrow.

Powiedział też, że jeśli prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski chce, to może przyjechać do Moskwy, Soczi albo Petersburga, by porozmawiać o normalizacji stosunków dwustronnych. 

Kolejne sankcje będą równoznaczne z zerwaniem stosunków dyplomatycznych

Ławrow dodał, że rozmowy z USA i NATO na temat bezpieczeństwa jeszcze się nie zakończyły i zapowiedział kolejne spotkanie rosyjsko-amerykańskie w ciągu kilku tygodni.

Reklama

- Jeśli chodzi o groźby wprowadzenia sankcji, powiedzieliśmy Amerykanom, w tym podczas kontaktów prezydentów, że ten pakiet (...), któremu towarzyszyć będzie pełne wyłączenie systemów finansowo-gospodarczych kontrolowanych przez Zachód, będzie równoznaczny z zerwaniem stosunków - oznajmił Ławrow.

Obydwie izby amerykańskiego Kongresu przygotowały w ostatnim czasie projekty szerokiego katalogu sankcji, m.in. przeciwko głównym rosyjskim instytucjom finansowym i przemysłowi wydobywczemu, a także gazociągowi Nord Stream 2. W obecnie proponowanej formie sankcje te miałyby zostać przyjęte po stwierdzeniu przez prezydenta USA, że doszło do wznowionej agresji przeciwko Ukrainie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy