Reklama

Reklama

Rosja gotowa złagodzić sankcje nałożone na Turcję

Rosja może cofnąć część sankcji nałożonych na Turcję. Jak tłumaczy dziennik Kommiersant, chodzi o inwestycje związane z piłkarskimi Mistrzostwami Świata zaplanowanymi na 2018 rok. Moskwa wprowadziła ograniczenia w kontaktach z Ankarą po zestrzeleniu rosyjskiego bombowca przez tureckie myśliwce.

Według Kommiersanta, rosyjskie władze przejrzały na oczy i zrozumiały, że bez tureckich firm nie zdążą na czas wybudować wielu obiektów sportowych. Zdaniem gazety, złagodzeniem sankcji może zostać objętych aż 30 tureckich firm, realizujących inwestycje szacowane na niemal 1,5 miliarda euro.
Moskwa obiecuje tym firmom pozostanie w Rosji, ale pod warunkiem utworzenia mieszanych, turecko - rosyjskich spółek. Jednocześnie Ministerstwo Przemysłu i Handlu zamierza ogłosić listę tureckich przedsiębiorstw odzieżowych, które będą mogły wrócić na rosyjski rynek.
Po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu przez turecką obronę powietrzną, Władimir Putin podpisał dekret o sankcjach antytureckich. Objęto nimi niemal wszystkie sfery dotychczasowej współpracy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama