Reklama

Reklama

Rosja. Drugie w ciągu miesiąca samobójstwo oficera służby ochraniającej prezydenta Putina

Oficer Federalnej Służby Ochrony (FSO), która strzeże prezydenta Rosji Władimira Putina, popełnił samobójstwo – poinformował portal RBK. Jest to drugie w ciągu miesiąca takie zdarzenie. FSO to odpowiednik polskiej Służby Ochrony Państwa.

Podpułkownik FSO odebrał sobie życie w Moskwie - podał RBK, powołując się na źródła w stołecznym zarządzie MSW.

Mężczyzna zostawił list, a milicja nie stwierdziła w jego mieszkaniu śladów, które świadczyłyby, że możliwy był udział innych osób.

Według gazety "Moskowskij Komsomolec" przyczyną tego desperackiego kroku były sprawy osobiste - funkcjonariusz w ubiegłym roku stracił żonę.

Pod koniec listopada media poinformowały, że jeden z funkcjonariuszy FSO popełnił samobójstwo i miało to miejsce na terenie Kremla, gdzie pełnił służbę.

Reklama

Jakie były powody?

Według doniesień kanału informacyjnego Baza oddział FSO, w którym służył Michaił Zacharow odpowiada za ochronę osobistą prezydenta Rosji. Agencja TASS, powołując się na źródła, zaprzeczyła jednak, by Zacharow służył w tym oddziale.

Przyczyną tamtej tragedii mogło być przepracowanie i lekceważenie przez przełożonych warunków, w jakich pracował funkcjonariusz. O takich możliwych powodach, jak relacjonowała Baza, mówili jego koledzy.

Według tego źródła w ostatnim czasie w Federalnej Służbie Ochrony brakuje chętnych do pracy i funkcjonariusze muszą pełnić służbę dodatkowo za tych, którzy zwolnili się ze służby, przy czym nie dostają wynagrodzenia za nadgodziny.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama