Reklama

Reklama

RMF24: Władimir Putin pojawi się na koncercie

Władimir Putin ma pojawić się na koncercie u murów Kremla - tak w Moskwie będą świętować przyłączenie Krymu. Równo rok temu Putin formalnie dokonał aneksji półwyspu.

To będzie drugie publiczne pojawienie się rosyjskiego prezydenta, gdy z niewiadomych powodów od 5 marca nie wiedziano, co się z nim dzieje. 

Na samym Krymie - jak donosi korespondent RMF FM Przemysław Marzec - wbrew propagandzie Moskwy euforii nie widać.

- Obiecano nam złote góry, a jest coraz gorzej - opowiadali mieszkańcy Jałty. Ich zdaniem to nieprawda, że ponad 90 proc. mieszkańców półwyspu cieszy się z powodu przyłączenia do Rosji.

- Nie wierzę w to. Myślę, że 60 procent popiera, ale oni też zmieniają zdanie i wspominają Ukrainę. To z powodu zachowania Rosji i tego, że zostaliśmy tu odcięci od świata - usłyszał nasz dziennikarz.

Reklama

Ktoś inny dodał, że Putinowi nie byli potrzebni mieszkańcy Krymu, ale baza wojskowa, w którą chce zamienić półwysep.

Putin pojawił się publicznie. "Bez plotek byłoby nudno"

W poniedziałek prezydent Rosji spotkał się z prezydentem Kirgistanu Ałmazbekiem Atambajewem. Było to pierwsze publiczne pojawienie się Putina od 5 marca. Od kilku dni krążyły pogłoski między innymi o chorobie Putina.

- Bez plotek byłoby nudno - powiedział prezydent Rosji. Do jego stanu zdrowia nawiązał też prezydent Kirgistanu. - Prezydent Rosji nie tylko chodzi, lecz i pędzi samochodem, gości wozi - żartował Atambajew.

Prasa: Putin ma problemy z plecami, urodziło mu się dziecko

W ostatnich dniach mnożyły się w prasie spekulacje na temat tego, co dzieje się z Władimirem Putinem. Austriacki dziennik "Kurier" napisał na przykład, że Putin cierpi na problemy z kręgosłupem i jest pod opieką wiedeńskiego ortopedy.

Przedłużająca się nieobecność 62-letniego prezydenta Rosji wywołała zalew spekulacji na temat narodzin jego potomka. Taką informację podały włoskie i szwajcarskie media.

Pisały one, że partnerka Putina, była mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej Alina Kabajewa, urodziła w Szwajcarii córeczkę.

Przemysław Marzec

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy