Reklama

Reklama

RMF24: Niesłusznie spędził 11 lat za kratkami. Nie dostanie odszkodowania

Skandal we francuskim sądownictwie! Niewinny mężczyzna spędził 11 lat za kratkami. Teraz sąd orzekł, że nie dostanie odszkodowania z powodu… wadliwego działania więziennej sieci informatycznej.

Mężczyzna - niesłusznie skazany za rzekome zabicie handlarza narkotyków - został uniewinniony po 11 latach przez sąd apelacyjny w Nimes na południu Francji. Miał otrzymać 240 tysięcy euro odszkodowania.

W ostatniej chwili sędziowie stwierdzili jednak, że pieniędzy dostać nie może. Wszystko z powodu nieprawidłowo działającego systemu komputerowego w miejscowym zakładzie karnym. Nie ma bowiem żadnych śladów, że mężczyzna spędził 11 lat w areszcie - system nic nie zarejestrował. 

Sędziowie w Nimes podkreślili, że w tej sytuacji zeznania osób, które mogą poświadczyć, iż niesłusznie skazany siedział w areszcie, są niewystarczające z prawnego punktu widzenia. Poszkodowany odwołał się od wyroku sądu apelacyjnego w nadziei, że oficjalny ślad jego pobytu za kratkami zostanie w końcu odnaleziony w więziennych archiwach.

Reklama

Marek Gładysz


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy