Reklama

Reklama

RMF24: Brytyjczycy nie radzą sobie z rosyjskim lotnictwem

Wielka Brytania nie byłaby w stanie odeprzeć ataku rosyjskiego lotnictwa – twierdzi były dowódca RAF. Wojskowy skomentował w ten sposób kolejną rosyjską prowokację nieopodal wybrzeży Kornwalii.

W wywiadzie dla prasy Michael Graydon podkreślił, że jego zdaniem brytyjskie wojsko dysponuje zaledwie połową broni i żołnierzy co dawniej.

Jest to wynikiem cięć budżetowych brytyjskiego rządu. M.in. dlatego, według byłego szefa RAF, lotnictwo rosyjskie wykonuje prowokacyjne loty w pobliżu wybrzeży Kornwalii.   

Jak  twierdzi były wojskowy, Rosjanie testują w ten sposób szybkość reakcji brytyjskich pilotów. W czwartek w telewizji opublikowano film przedstawiający TU-95 w towarzystwie myśliwców RAF-u. Samoloty eskortowały rosyjskiego "niedźwiedzia" w pobliżu południowych wybrzeży Anglii.

Według mediów, mimo regularnych doniesień o prowokacyjnych działaniach Rosjan, nie doszło do pogwałcenia brytyjskiej przestrzeni powietrznej.

Reklama

Bogdan Frymorgen

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy