Reklama

Reklama

RMF24: Auschwitz-Birkenau w parodii politycznego plakatu. Radna zawieszona

O jeden tweet za daleko. Brytyjska radna została zawieszona w obowiązkach za parodiowanie politycznego plakatu Partii Konserwatystów. Rosemary Healy posłużyła się symboliką obozu w Auschwitz-Birkenau.

Torysi reklamowali swą politykę zdjęciem prostej drogi, która pod ich przewodnictwem miała prowadzić do mocniejszej gospodarki. Radna z ramienia Partii Pracy umieściła na Twitterze własną wersję tej reklamy, w której zamiast drogi pojawił się tor kolejowy prowadzący do bramy obozu w Birkenau.

Niesmaczną parodię plakatu otrzymało 1,5 tysiąca osób, które regularnie śledzą wpisy pani polityk na Twitterze.

Niemal natychmiast rozpętała się burza, nie tylko wirtualna. Rada miasta Nottingham postanowiła zawiesić panią Healy w obowiązkach. Ona sama przeprosiła wprawdzie za nietaktowny wpis, ale zdaniem komentatorów, takie trywializowanie Holokaustu dla politycznych celów powinno być niewybaczalne.

Reklama

Bogdan Frymorgen

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy