Reklama

RMF24: 16-latek z Polski zginął na obozie narciarskim we Włoszech. Spadł w przepaść

Na obozie narciarskim we Włoszech zginął 16-letni uczeń gimnazjum z Bielska-Białej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec spadł w przepaść.

Z komunikatu zamieszczonego na stronie szkoły, która organizowała obóz, wynika, że 16-latek w piątek po zakończeniu zajęć na stoku narciarskim poślizgnął się i spadł w przepaść.

Okoliczności wypadku wyjaśnia lokalna policja. Do tragedii doszło w miejscowości Monte Bondone. Obóz narciarski zorganizowało Gimnazjum Katolickie Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej. Brało w im udział 30 uczniów i troje opiekunów.

Szkoła poinformowała, że na miejscu zapewniono pomoc psychologiczną dla uczestników obozu. Obóz narciarski zorganizowano z zachowaniem wszelkich obowiązujących w tym względzie przepisów.

Reklama

Wyjazd, w którym uczestniczyło trzydzieścioro uczniów i troje opiekunów, w tym kierownik obozu, zgłoszono w bielskiej delegaturze Śląskiego Kuratorium Oświaty, które wyraziło zgodę na jego zorganizowanie.

Termin sprowadzenia ciała zmarłego do Polski, jak również termin i miejsce pochówku zostaną ustalone i podane do wiadomości, kiedy tylko czynności podjęte w związku ze zdarzeniem na to pozwolą - czytamy w komunikacie podpisanym przez dyrektor Zespołu Szkół KTK Beatę Markowicz.

Anna Kropaczek


 

 

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy