Reklama

Reklama

RMF: Tajemnicza śmierć Polki w Chorwacji

Lubelski przedsiębiorca Paweł P. - właściciel sieci solariów - jest podejrzany o morderstwo w Chorwacji. Zdaniem tamtejszej policji, 51-latek miał zabić swoją 37-letnią konkubinę Jolantę A. Jej ciało wyłowiła z morza załoga niemieckiego jachtu. Według chorwackich portali - mężczyzna zgłosił, że kobieta wpadła do wody a nawet próbował ją ratować. Do zdarzenia miało dojść tydzień temu. O sprawie informuje RMF FM.

Ciało kobiety zauważyła i wyłowiła na brzeg załoga niemieckiego jachtu. Sekcja zwłok wykazała, że miała liczne obrażenia na rękach, korpusie, głowie i twarzy - były to krwiaki i siniaki. Bezpośrednią przyczyną śmierci było utonięcie. Prokurator uznał, że została pobita i nieprzytomna wrzucona do wody.

Sąd w Zadarze aresztował już Pawła P. Jak się nieoficjalnie dowiedziało RMF FM, polscy policjanci poproszeni przez chorwackich odpowiedników kontaktowali się już z rodziną 37-latki.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga. To na terenie tej stołecznej dzielnicy zamieszkiwał ostatnio Paweł P. - mówi prokurator Agnieszka Kępa, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Sam Paweł P. przewijał się w kilku sprawach na przestrzeni ostatnich lat. Był m.in. oskarżany o składanie fałszywych zeznań, pobicie oraz przestępstwa finansowe. W więzieniu spędził 4 lata.

Reklama

Według chorwackich mediów, powołujących się na lokalną policję, Paweł P. był pod wpływem alkoholu. Donoszą, że nie przyznaje się do winy - był też w szoku, a jego zeznania były chaotyczne i rozbieżne. Sam też miał poinformować policję o zaginięciu konkubiny. 

(az)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy