Reklama

Reklama

RMF: Polak brutalnie zaatakowany przez imigrantów w Nicei

Bezdomny Polak został brutalnie zaatakowany przez imigrancką młodzieżową bandę w Nicei na Francuskiej Riwierze! Sprawcy umieścili szokujące nagranie w internecie. Część z nich została już aresztowana przez policję, ale główny napastnik, który kopał Polaka leżącego na ziemi, jest ciągle poszukiwany – dowiedział się z francuskich źródeł policyjnych korespondent RMF FM Marek Gładysz.

Francuski korespondent RMF FM Marek Gładysz dowiedział się od policjantów z Nicei, że sfilmowany atak miał miejsce już prawie miesiąc temu - 4 września około godziny 23.00 na ulicy Louis Gassin w centrum miasta, niedaleko starówki. Samo nagranie, które wywołało falę oburzenia internautów, zostało jednak umieszczone przez jednego z członków bandy dopiero kilka dni temu. Na początku nie było wiadomo, że ofiarą ataku był Polak.

Według raportu sporządzonego przez policjantów 4 września, najpierw doszło na ulicy do bójki pomiędzy bezdomnymi. Po tej bójce 40-letni Polak leżał na chodniku i jeden z członków przechodzącej obok imigranckiej młodzieżowej bandy zaczął bestialsko go kopać.

Reklama

Później banda sfilmowała zakrwawioną twarz prawie nieprzytomnego Polaka, śmiejąc się i krzycząc: "Dobrze mu przyłożyłeś! Dobiliśmy go! Jest martwy!". 

Zaraz potem Polak został przewieziony do szpitala.

Lekarze stwierdzili, że na szczęście Polak nie doznał ciężkich obrażeń - wyszedł ze szpitala następnego dnia. Nie wniósł skargi przeciwko napastnikom. Mimo to francuska policja wszczęła śledztwo po obejrzeniu szokującego nagrania w internecie.

Część członków bandy została już aresztowana, ale napastnik, który kopał Polaka oraz jego kolega, który filmował scenę smartfonem, są ciągle poszukiwani.

(j.)
Marek Gładysz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy